شنبه تا چهارشنبه

02188237305

09121885760 - 09121883530

نکات اجرایی تاسیسات مکانیکی ساختمان

نکات اجرایی تاسیسات مکانیکی ساختمان

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان از آن جهت حائز اهمیت است که می‌ تواند تاثیر بسزایی برای افزایش بهبود سطح زندگی افراد بگذارد. با توجه به اینکه امروزه تاسیسات مکانیکی ساختمان‌ ها به صورت گسترده با تغییر مواجه شده‌ اند، لازم است که در اجرای آن ها از جدیدترین استانداردها پیروی شود. به طور کلی برای تاسیسات مکانیکی برقی و لوله کشی باید به سراغ یک مجموعه کاردان و متخصص بروید. پیمانکاران تخصصی و مشاوران کاربلد در این میان می‌ توانند برای تکمیل ساختمان‌ های مسکونی، تجاری، اداری و با کاربری‌ های دیگر از تجهیزات مکانیکی لازم استفاده کرده و جهت بهبود زندگی افراد ساکن عملکردی مناسب داشته باشند.

نکات اجرایی تاسیسات مکانیکی ساختمان را که بررسی می‌ کنیم، متوجه می‌ شویم که با توجه به نوع کاربری سازه باید از تاسیسات متفاوتی استفاده شود. در این میان صرف نظر از نوع کاربری سازه برخی از تاسیسات برای هر مکانی لازم هستند. مجموعه تیوان تاسیسات با بهره‌ گیری از اساتید و مشاوره‌ های مجرب در این زمینه به شما کمک فراوان می‌ کند.

 

اهمیت اجرای اصولی تاسیسات مکانیکی ساختمان

اهمیت اجرای اصولی تاسیسات مکانیکی ساختمان

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان توسط یک مجموعه متخصص باید صورت پذیرد. با توجه به اینکه یک چالش پیچیده پیش روی شما قرار گرفته است، به هیچ عنوان نباید از کنار این موضوع مهم به سادگی گذر کنید. چالش‌ های مختلفی برای اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان بررسی می‌ شوند. از نظر هماهنگی و اجرای جزئیات لازم است که یک مجموعه حرفه‌ ای و کاربلد بتواند به خوبی عمل کند. در این راستا بر اساس معیارهای مختلف و اهدافی که وجود دارند تمام روند اجرایی تاسیسات مکانیکی ساختمان طی می‌ شود. مطابق با این اهداف یک تیم حرفه‌ ای و کاربلد در زمینه طراحی و نصب تاسیسات مکانیکی ساختمان عمل خواهد نمود. علاوه بر این مجموعه‌ ای که اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان را بر عهده می‌ گیرد، در کنار راه‌ اندازی و بهره‌ برداری باید تضمین دهد که نگهداری و تعمیر از آن ها را بر عهده خواهد گرفت.

 

قوانین تاسیسات مکانیکی ساختمان

قوانین تاسیسات مکانیکی ساختمان

رعایت قوانین و اصول مهم برای تاسیسات مکانیکی ساختمان اهمیت زیادی دارد. در تمامی مراحل از طراحی تا اجرا و بهره‌ برداری، تمام این قوانین باید رعایت شوند. دستگاه‌ هایی که با استفاده از سوخت فعالیت خود را انجام می‌ دهند باید در ارتفاع مناسب قرار گرفته تا در صورت بروز مشکل به اجزای ساختمان و افراد هیچگونه آسیبی وارد نشود. علاوه بر این شرایط بهداشت و ایمنی نیز از جمله نکات مهم در اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان و قوانین کاربردی محسوب می‌ شوند. با توجه به اینکه ناظر ساختمان مدارک لازم برای اجرای اصولی تاسیسات مکانیکی را طلب خواهد کرد، به هیچ عنوان نباید در این زمینه اهمال کاری نمود.

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان بر اساس نوع کاربری سازه

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان بر اساس نوع کاربری سازه

از نکات اجرایی تاسیسات مکانیکی ساختمان می‌ توان به نوع کاربری آن اشاره نمود. با توجه به اینکه ساختمان‌ ها از نظر معماری با تقسیم بندی‌ های مختلفی همراه هستند، نوع تاسیساتی که برای تکمیل کردن آن ها به کار گرفته می‌ شود متفاوت است. در این میان لازم است مجموعه ای که وظیفه اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان را بر عهده گرفته بر اساس نوع معماری و کاربری سازه بتواند از تجهیزات مکانیکی لازم استفاده نماید. از نظر معماری می‌ توان ساختمان‌ ها را در دسته‌ های زیر قرار داد.

مسکونی

آموزشی

اداری

تجاری

بهداشتی

مذهبی

فرهنگی

تربیت بدنی و تفریحات سالم

صنعتی

ترابری

موسسه تیوان تاسیسات خود را موظف می‌ داند که تاسیسات مکانیکی ساختمان را برای هر سازه‌ ای با رعایت اصول لازم اجرا نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌ توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

اجرای سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی

اجرای سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی

از جمله بخش‌ های مهم اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان می‌ توان به نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی آن ها اشاره کرد. با هدف ایجاد آسایش داخلی و بهبود سطح راحتی زندگی افراد باید تاسیسات گرمایشی و سرمایشی انتخاب شده به شکلی باشند که با توجه به نوع محیط، دمای مطلوب را بتوان همواره در آن ها احساس کرد. از جمله مهم‌ ترین تجهیزاتی که در اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان و در بخش گرمایش و سرمایش استفاده می‌ شوند، می‌ توان به گزینه‌ های زیر اشاره نمود.

کندانسور

فن کویل

هواساز

اسپیلت

کولر آبی

کولر گازی

چیلر

شوفاژ

بر اساس موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی، برخی از این تاسیسات می‌ توانند حذف شوند. به عنوان مثال برای مناطق گرم کشور استفاده از سیستم سرمایشی قدرتمند اهمیت بیشتری نسبت به اجرای سیستم گرمایشی مانند شوفاژ دارد.

صفر تا صد تاسیسات مکانیکی ساختمان را به تیوان تاسیسات بسپارید

 

صفر تا صد تاسیسات مکانیکی ساختمان را به تیوان تاسیسات بسپارید

بررسی نکات اجرایی تاسیسات مکانیکی ساختمان نشان می‌ دهد که برای انجام این کار باید از دانش و تخصص کافی بهره برد. مجموعه تیوان تاسیسات به واسطه تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد، به شما تضمین می‌ دهد که این روند را تحت نظر اساتید و با بالاترین استانداردها طی می‌ کند. اگر به دنبال بهبود سطح زندگی خود هستید، اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان را به ما بسپارید.

 

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *